Dach – dwuspadowy? A może płaski?

Dachy niejedno mają imię, niejeden odcień, kolo i fakturę. No i niejeden kształt. Krótko mówiąc, dach może mieć niejeden spad. Bywają dachy dwuspadziste, czterospadziste, a nawet sześciospadziste, zwane też kopertowymi. Każdy rodzaj dachu nasuwa inne skojarzenia, no i jak tu wybrać ten jedyny dach?
Dach dwuspadowy – cóż, niejednej osobie kojarzy się ze stodołą. Jeśli nie wierzysz, popytaj znajomych, z pewnością jest wiele osób, które mają właśnie takie skojarzenia.
Ale ile osób, tyle skojarzeń, także są tacy, którym dach kojarzy się z małym, uroczym dworkiem. Trzeba przyznać, że to skojarzenie jest wyjątkowo wdzięczne.
Jakie skojarzenia nasuwa dach czterospadowy? Wielu osobom kojarzy się z elegancją i oryginalnością. No bo bądźmy szczerzy, taki dwuspadowy dach każdy może mieć, a na cztery spady to trzeba się już trochę wykosztować. Czterospadowe dachy są podobno dużo droższe. No a sześciospadowy dach to już w ogóle full wypas.
Mówiąc o spadzistych dachach, trzeba dodać, że jest to ostatni krzyk w modzie. Kiedyś modne były natomiast dachy zupełnie płaskie. Dziś taki rodzaj dachu może być co najwyżej uznany za oryginał, natomiast z pewnością nie jest on trendy. Płaskie dachy kojarzą się z czasami poprzedniej nomenklatury, kiedy wszystko było płaskie i nijakie. Dopiero współcześnie stawia się na oryginalność i różnorodność. Choć trzeba przyznać, że w dobie kilkuspadowych dachów, płaski daszek może być swego rodzaju oryginałem i prezentować się całkiem atrakcyjnie. Zapraszamy na stronę firmy Dachtech!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>